çelik konstrüksiyon

 

Çelik inşaat - Yapım Aşamaları

Aşama 1.

celik ev yapim asamasi

Çelik inşaat yapımında, ön üretimi fabrikada, bilgisayar kontrollü makineler tarafından milimetrik hassasiyetle tamamlanan çelik konstürksiyon duvar panelleri ve taşıyıcı kolonların montajı, şantiyede işçiler tarafından yapılır. Evlerde, galvanizli çelik kullanılması sayesinde paslanma riski oluşmamaktadır.

Aşama 2.

celik ev yapim asamasi

Çelik konutlarda ana taşıyıcı dahil, tüm elemanlar perçin, akıllı vida ve bulon kullanılarak yapıldığı için depreme karşı direnç artmakta ve depremde meydana gelen darbelerde herhangi bir çatlama oluşmamaktadır.

Aşama 3.

celik ev yapim asamasi

Çelik inşaat konstrüksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra konutun giydirme işlemleri başlar. OSB ( OSB-Oriented Strant Board) ile kaplanan çelik karkas üzerine, piyasada bulunan her türlü dış cephe ve çatı kaplama malzemesi rahatlıkla uygulana­bilmektedir.

Aşama 4.

celik ev yapim asamasi

Dış taraftan giydirme işlemleri devam ederken profil boşluklarına ısı yalıtım levhaları dübellenmektedir.

Aşama 5.

celik ev yapim asamasi

Isı yalıtımının üzerine alçıpan levhalar kaplanır. Alçıpan birleşim derzleri, alçı sıva ile doldurulduktan sonra, boya yapılmakta veya duvar kağıdı ile kaplanmaktadır.

Aşama 6.

celik ev yapim asamasiOSB ile kaplanmış çelik karkas üzerine istenilen renk ve modelde siding dış cephe kaplaması uygulanabilir.

Aşama 7.

celik ev yapim asamasi

Eğimli çatı panelleri ve makaslarla oluşturulan çatı strüktürü, 11 mm. OSB panelleri ile kaplanmaktadır. OSB kaplama ile elde edilen bu yüzey üzerine su yalıtım membranı serilmektedir. Çatı kaplama malzemesi olarak istenilen renk ve dokuda shingle su yalıtım membranı üzerine kaplanmaktadır. Su olukları yatay ve dikey olarak PVC oluklardan oluşmaktadır.

Aşama 8.

celik ev yapim asamasi

Çatı kaplama işlemleri ve dış cephe giydirme işlemleri tamamlandıktan sonra yatay ve dikey PVC oluklar takılır.

Aşama 9.

celik ev yapim asamasi

İsteğe bağlı olarak konutun çelik konstrüksiyonuna zarar vermeyecek şekilde ısı bariyerleri hazırlanıp ateş tuğlası ile şömine bacası hazırlanmaktadır. İstenilen her çeşit şömine modeli uygulanabilir.

Aşama 10.

celik ev yapim asamasicelik ev yapim asamasi

Islak mekanlar suya dayanıklı alçıpan levhalar ile kaplanır. Daha sonra üzerine seramik kaplama yapılır. Mutfak dolabı ve vitrifiye malzemeleri yerleştirilir.

Aşama 11.

celik ev yapim asamasicelik ev yapim asamasi

Dilediğiniz renk ve modelde mutfak ve banyo tercih edebilirsiniz.

Sonuç:

celik ev yapim asamasi

45 gün gibi kısa sürede tamamlanabilen çelik inşaat konutunuz yaşamaya hazır şekle gelir.